All you can cook alebo aj Príspevok lenivej blogerky

All you can cook alebo aj Príspevok lenivej blogerky

Taký jeden zo života: Sedí žena v zástere pri počítači, v rúre pečie štvrtý plech s drobným pečivom pre kolegov na zajtra. Stihla už dve práčky vyvešať,  nátierku spraviť, naplniť umývačku a popratať kuchynský drez, … Dalo by sa povedať, nepodarený pokus o vtip o gazdinke. Trt makový! Realita jak oči, ktorá vám jasné dáva najavo, ako otročím 🙂 🙂 🙂  – toto bolo fakt len kvôli rýmu. Čo tým chcem povedať, že vás zanedbávam, preto nepíšem.

Ááále, v tomto blogu to napravím tak, že budete prejedení aspoň na dva dni.

Naozaj nemám veľmi čas písať, ale to už viete. Bla, bla, bla. Tak som dala aspoň dokopy niektoré fotografické záznamy mojich kuchárskych počinov za bližšie nešpecifikované obdobie. Fakt nechcite, aby som kukala ešte aj konkrétne dátumy v mobile. Čo však môžem zodpovedne prehlásiť, všetko sú to jedlá, ktoré som sama samučičká pripravila za posledný asi rok. Nakoľko furt zabúdam, aj som zabúdala, že raz budem aj blogerka, nefotila som si recepty systematicky. Preto nasledujúce fotky budú len akousi ochutnávkou toho, čo viem navariť. Vážne, žiadne recepty nečakajte. Len sa chválim. Jedlom, nie fotkami 🙂

Toto sú moje americké lievance so slaninkou a javorovým sirupom a tým drobným ovocím, na ktorého názov si teraz naozaj nespomínam. Hashtag kucharskademencia

Toť, hľa kuracie mäso zapečené s mozzarelou a paradajkami. Preliate smotanou s pórom. Podávala som to s ryžou.

Epické pirohy – zemiakovo bryndzové, ručne robené so slaninkou a jarnou cibuľkou. Servírované s acidofilným mliekom. Mňáám.

Také, že syrové fondue v chlebe – pre kolegov na brunch. Ak si dobre pamätám, boli v nich štyri druhy syra a všetkým chutilo.

Lasagne lásky. Moje obľúbené. S hovädzím mäsom, poctivým bešamelom a kopou syra.

Krídelko, ktoré prekročilo svoj tieň. Marinované azda vo všetkom, v čom sa dá marinovať – olej, cesnak, čili, sójovka, med, kola, kečup, …? Veľký obľúbenec tento letec.

Rozmazané meatpies – s najpoctivejšie pripravenou plnkou z hovädzieho mäsa, podľa austrálskeho receptu, ktorá sa varila cca dve hodiny.

Steak s tukom 🙂 na teplom šaláte z topinamburov, cherry paradajok a pak choia.

Smrtiaci cheesecake – hoci sa tvári nevinne pri tom adventnom venci, je to zabijak – má v sebe polkila tvarohu, celé mascarpone, celú kyslú smotanu, vajíčka, gaštanové pyré, holandské kakao a 70%tku čokoládu. Hashtag bezmäsa

Zemiaková wannabe placka s bryndzou, slaninkou, jarnou cibuľkou a redukovanou omáčkou myslím, že z tých meatpies, čo sú vyššie.

Kuracie horné stehná na citróne s olivami a zemiakmi, recept ukradnutý od Laury Vittale.

Silvestrovská večera – zapečené tortillky s paradajkami, olivami, dvomi druhmi syra a k tomu guacamole a hummus. Všetko homemade.

Ak ste už začali špekulovať, kde je Maroš, keďže v tomto príspevku som ho nespomenula, je na futbale. Všetky vyššie zverejnené jedlá a ešte mnoho ďalších, ktoré sa ani nestihli odfotiť, zjedol. Všetkých vás pozdravuje a určite sa teší, ako príde domov a naje sa 🙂

Ak sa vám môj blog páči, môžete mi vyjadriť sympatie aj hlasom aj v súťaži Bloger roka 2017.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *